Jak na správnou hydrataci pleti?
Pozorně čtete všechny články v dámských magazínech , berete na vědomí rady beauty blogerek, na kosmetice nešetříte a i tak, přes veškerou vynaloženou energii, nejste spokojená se stavem své pleti? Zkrátka vám nepřijde, že váš denní krém, pořízený za nemalý obnos, funguje tak jak má? Pojďme se na to společně podívat a zjistit, jak poskytnout pokožce tolik potřebnou hydrataci a správnou péči.
Pro začátek je potřeba si uvědomit, že stav pleti, jakožto největšího orgánu lidského těla, přímo odráží naši celkovou kondici. Máte-li hebkou, rozzářenou pokožku, znamená to, že i vaš tělo funguje tak, jak má. Sebelepší kosmetické výrobky nedokáží zázraky, pokud některý ze systémů v těle selhává. Nefunkčnost onoho systému začne být časem viditelná právě na naší pokožce. Je-li tedy vaše pleť suchá a dehydrovaná, měli byste myslet na hydrataci jako komplexní proces týkající se celého organismu.
Dodat pokožce a tělu potřebné množství vody můžeme jedním z následujících způsobů:
- Pitná voda. Dietologové doporučují vypít dva litry denně, nicméně každý člověk si to musí přizpůsobit podle sebe. Fyzická zátěž, aktivní cvičení, delší doba strávená v klimatizovaném prostředí – to vše vyžaduje včasné doplnění zásob vody. Pozor! Káva, čaj, džusy ani slazené perlivé limonády rozhodně nejsou pro dobrý pitný režim tou správnou volbou.
- Zvlhčovač vzduchu patří mezi doplňky, jež by měly mít místo v každé domácnosti.
- Koupel a sprcha prospívají tělu a mysli, ovšem dbejte na teplotu vody (neměla by být příliš horká) a samotnou dobu strávenou pod tekoucí vodou – 15 minut opravdu stačí.
- Hydratační kosmetické výrobky, kterých je na trhu nespočet. Zásadní roli hrají pleťové krémy, které používáme ráno, večer, občas i v průběhu dne. Nezapomínejte ani na séra a různé masky, jež zajišťují trochu té péče „navíc“. Vyznat se v nepřeberném množství výrobků není jednoduché. Zkoumejte proto složení. Některé krémy obsahují složky, které tvoří na povrchu pleti tenký film a zabraňují ztrátě vody. Zmiňovaný efekt má např. kyselina hyaluronová. Jiné složky pronikají do horních vrstev epidermis a „pracují“ na hydrataci uvnitř – taková je např. kyselina mléčná. Nenechte se proto nalákat krásně vypadajícím obalem – místo toho vyfoťte nebo vygooglujte složení výrobku a poraďte se s odborníkem, co by vaší pleti prospělo nejvíce. Mějte na paměti i to, že pokožka si časem zvyká na kosmetiku, takže je vhodné krémy občas vyměnit. Hydratační masky zajišťují pomoc v „akutních“ případech. Slouží také jako preventivní opatření. I masky ovšem mají dva „háčky“. Za prvé - masky se musí používat pravidelně. Teprve potom může přijít kýžený výsledek. Za druhé - masky se musí nanášet na dokonale vyčištěnou a „připravenou“ pleť. Kromě kyseliny hyaluronové hledejte ve složení panthenol, výtažky z aloe, rostlinné oleje s hydratačními účinky jako je makadamiový olej. Všechny zmíněné látky obsahuje například pleťová maska EnteFace.
Používáte hydratační kosmetiku? Na které výrobky nedáte dopustit?