Články
Úvod Články Jak se vypořádat s ranními otoky obličeje?

Jak se vypořádat s ranními otoky obličeje?

Jak se vypořádat s ranními otoky obličeje?

Když vás ráno v zrcadle zdraví oteklá tvář, nemusí to vždy znamenat, že jste předcházející večer strávili na veselém večírku v doprovodu několika skleniček. Příčiny otoků mohou být různé. Většinou je způsobuje životní styl, občas je na vině genetika nebo vážnější onemocnění. Genetiku nebo průběh onemocnění ovlivnímě jen stěží, pojďme se proto podívat na nejčastější chyby, které se týkají životního stylu.

 

Chyba č.1

Přebytek sladkostí, tuků, kávy a alkoholu snad ještě nikomu na zdraví nepřidal. Omezení konzumacr výše zmíněných potravin a nápojů se vyplatí nejen z kvůli redukci otoků obličeje po ránu, ale i v rámci prevence závažnějších onemocnění, která o sobě mohou dát vědět s přibývajícím věkem.

Řešení je poměrně jednoduché: upravte si jídelníček a dodržujte ho. Je důležité vyvarovat se dodržování striktní diety. Dlouhodobé dodržování přísných omezení pravděpodobně fungovat nebude a nepřinese vám ani emocionální uspokojení, natož fyzické výsledky. Pokud máte pochybnosti, zda to sami zvládnete, nechte si udělat krevní testy, s výsledky poté navštivte výživového poradce. Pomůže vám sestavit jídelníček, který bude odpovídat vašim individuálním potřebám a zdravotnímu stavu.

Chyba č.2

Jednou za rok si opravdu vyhraďte čas na krevní testy a kontrolní vyšetření celého organismu. Zaprvé víme, že prevence se vyplatí mnohem více než léčba akutního problému. Zadruhé některá onemocnění mohou zapříčinit kožní problémy, včetně ranních otoků. Mezi takové neduhy patří onemocnění ledvin, jater a endokrinního systému, poruchy žilního aparátu, alimentární dystrofie, srdeční nedostatečnost nebo závažná onkologická onemocnění. Mimochodem, otoky se objevují i v určitých fázích těhotenství a může je způsobovat i alergická reakce.

Chyba č.3

Ošetření v salonu nenahradí péči v domácích podmínkách (pokud tam však nechodíte dvakrát denně). Opravdu myslete na pravidelné čištění a při přípravků pro každodenní použití dbejte na rady odborníka.

Vybírejte si kosmetické přípravky, které pozitivně ovlivňují rovnováhu vaší pleti. Zvláště účinné jsou v tomto případě pleťové masky. Jejich výhodou je obsah několika multifunkčních složek. Například hydrogel kyseliny metylkřemičité v masce EnteFace odstraňuje nečistoty z pórů a zároveň na sebe váže přebytek vody. „Připravená“ pleť se obohacuje a vstřebává vitaminy A, E, B, bioaktivní prvky a minerály obsažené v makadamiovém a arganovém oleji. Dalším účinkem masky je jemná hydratace díky výtažku z aloe a také panthenolu a alantoinu. Výsledkem je „plnější“, svěžejší pleť bez otoků a pocit „dýchající“ pokožky, jako po návštěvě sauny. Nejlepšího účinku dosáhnete, když masku nanesete ráno po teplé sprše, na předem vyčištěnou pleť.

Chyba č.4

Nedostatečná fyzická aktivita je také jednou z příčin vzniku otoků. Nedostatek pohybu vede ke zhoršenému fungování lymfatického systému. Pravidelná fyzická aktivita, například pomalý běh, dlouhé procházky, rychlá chůze, plavání nebo jízda na kole pomáhá tyto procesy stimulovat.

Chyba č.5 

„Dospím to o víkendu“ – opakujete si to pravidelně během týdne a o víkendu to stejně nevychází? Osm hodin kvalitního spánku (nejlépe ve stejnou dobu) má téměř stejný účinek jako „injekce krásy“. Měli byste spát na anatomicky tvarovaném polštáři v dobře zatemněné, větrané a chladné místnosti. Zvlhčovač vzduchu je v ložnici nezbytností, zatímco televizi, počítač a dokonce i chytrý telefon je lepší přesunout do jiné místnosti.    

GoPay Verified by VISA VISA Electron Maestro MasterCard MasterCard Electronic MasterCard SecureCode