Mezoterapie: vše, co o ní musíte vědět
Patříte-li do skupiny lidí, kteří se zajímají o svůj zevnějšek, pravidelně se starají o pleť nejen doma, ale také v kosmetickém salónu, pak jste již určitě zaslechli pojem „mezoterapie“. Co tato procedura obnáší a v jakých případech prospívá pleti nejvíce? Povíme vám o tom v dnešním článku.
Důvodů, proč je mezoterapie tolik populární a často se objevující procedůrou v doporučeních odborníků na kosmetiku, je hned několik.
Sebelepší a nejdražší kosmetické přípravky nedokáží ovlivnit stav pleti tak, jako mezoterapie. Tato procedura totiž umožňuje dopravit výživné látky a vitamíny přímo do tzv. střední vrstvy pokožky čili dermy. Krémy, séra a tonika působí pouze na vrchní vrstvu kůže, odborně zvané epidermis.
Takovéto vitamínové ošetření přináší viditelné výsledky při řešení nejrůznějších kosmetických problémů, například:
- Změny stavu pleti spojené s narůstajícím věkem
- Celulitida
- Zhoršení kvality vlasů a problémy s pokožkou hlavy
- Kožní onemocnění (především akné) a jejich následky (vyrážky, pupínky, strie, jizvy, žilky apod.)
Mezoterapie nemá věkový limit ani kontraindikace. Jako podpůrnou terapii je doporučována např. při léčbě pubertálního akné nebo pro pravidelné ošetření zralé pleti.
Jak mezoterapii rozlišujeme?
Existují dva způsoby mezoterapie - invazivní a neinvazivní.
První způsob je aplikován prostřednictvím mikrojehliček, za jejichž pomocí se do kožní dermy vstřikují účinné látky. V základu se většinou jedná o kyselinu hyaluronovou, známou svými hydratačními účinky, dále vitamíny, koenzymy a aminokyseliny. Všechny tyto látky hrají podstatnou roli v procesech regenerace kožní tkáně. Každá jehlička proniká do hloubky cca 0,4 mm. Invazivní procedura může trvat i několika hodin. Délka ošetření záleží na velikosti ošetřované plochy pokožky.
Druhá, neinvazivní metoda je spojena s užitím speciální laserové technologie a nejčastěji se používá při léčbě celulitidy. Pomocí elektrických impulzů se k buňkám dopravují účinné látky. Délka procedury je srovnatelná s délkou obyčejné masáže, tj. cca 50 minut. Neinvazivní mezoterapie je na rozdíl od invazivního ošetření zcela bezbolestná a nevyžaduje žádnou rehabilitaci po jejím provedení.
Co byste ještě měli vědět o mezoterapii?
Jak již bylo řečeno, dané kosmetické ošetření nemá věkový limit ani kontraindikace, nicméně experimenty se nedoporučují. Určit nutnost užití mezoterapie a následné vypracování plánu ošetření by měl pouze odborník. Invazivní ošetření vyžaduje od sedmi až do deseti sezení a to zpravidla jednou týdně.
Máte vlastní zkušenosti s mezoterapií?