Pleťová maska: 6 chyb, kterých dopouštíme při její aplikaci
Pojďme si představit následující situaci - koupili jste si vysněnou pleťovou masku, začali ji používat a výsledek nikde? Nad zvolenou maskou hned nelámejte hůl. Je totiž možné, že se pouze stala chyba při její aplikaci. Jaké jsou ty nejběžnější?
Několik chyb, kterých se často dopouštíme při používání pleťových masek v domácích podmínkách.
- Nedostatečné očištění pleti. Chybné je myslet si, že stačí pouhá micelární voda – měl by se používat přípravek pro odstranění make upu, dále čisticí gel nebo pěna, pak tonikum (toner). Poslední ze zmíněných přípravků je totiž „vodičem“ – zesiluje efekt všech kosmetických produktů, které se po něm nanáší.
- Účinky masky neodpovídají typu pleti. Pokud máte několik problémů, které je potřeba vyřešit, používejte techniku „multimasking“ - naneste různé produkty na různé části obličeje.
- Je překročená doporučená doba aplikace masky. Pokud výrobce na obalu uvádí, že se maska musí odstranit např. po 10 nebo 15 minutách, nenechávejte ji na pokožce déle. Po delším působení začne pokožku postupně dehydrovat.
- Aplikace masky nevylučuje aplikaci denního nebo nočního krému. Krém může navíc účinek masky zesílit.
- Maska je aplikována na podrážděnou pleť. Pokud se nebavíme o léčebných maskách a zábalech ze salonu, měli bychom si pamatovat, že podrážděná pleť může reagovat alergickou reakci i na známé kosmetické výrobky.
- Maska je aplikována příliš často nebo naopak velmi zřídka. Viditelného pozitivního efektu lze dosáhnout pouze při pravidelné aplikace dle doporučení výrobce. Začnete-li používat masku denně, poškodíte hydrolipidní film, který pokrývá epidermis.
Dopustili jste se někdy některé z uvedených chyb? ☺
28. 04. 2021